Trio triniti

Trio Triniti se specializuje na hudbu ranného a vrcholného baroka. Jejich autentický přístup k interpretaci a technická i výrazová virtuozita vytváří z jejich koncertu jedinečný zážitek.

Pro pořadatele
 
harfa
 
 

Trio triniti tvoří tři mladé české umělkyně, které se seznámily během studia na Konzervatoři v Českých Budějovicích a na univerzitě Mozarteum v Salzburgu. Po absolutoriu každá samostatně začala svou individuální hudební kariéru v oblasti staré hudby v Čechách a v zahraničí. V roce 2011 se opět sešly a založily trio Triniti, specializující se převážně na barokní hudbu v obsazení zpěv, zobcová flétna a cembalo. Již více než 12 let koncertují v Čechách, Německu a Itálii. Nástroje, na které hudebnice koncertují, jsou kopiemi barokních originálů. Repertoár souboru tvoří hudba světská i duchovní a zahrnuje hudbu celé Evropy. Hudba stará několik set let v jejich podání ožívá a stává se mostem mezi interpretkami a posluchači.

MgA. Martina Stecherová

vystudovala operní zpěv na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Po absolutoriu studovala na Universitat Mozarteum v Salzburgu, na Conservatorio G.Verdi v Miláně a studium ukončila magisterským diplomem v roce 2007 na Conservatorio L.Marenzio v Brescie. V barokním zpěvu se specializovala na masterclass u prof. G.Bertagnoli v Benátkách. Dále prošla speciálním terapeutickým výcvikem Psichofonie v Mantově. Debutovala na podiu Jihočeského divadla v opeře Dido and Aeneas, dále zpívala jako sólistka s ansámblem Capella Accademica, se kterým vystoupila v rámci festivalu Smetanova Litomyšl a Pražské Jaro. Během svého působení v Itálii koncertovala s mnoha orchestry a jako sólistka gregorianského chorálu v Ensemble San Felice z Florencie, se kterým vystoupila na festivalech po celé Evropě. V letech 2013-2022 vedla pěveckou třídu na mezinárodních hudebních kurzech Ars Iuvenum. Specializuje se na interpretaci staré hudby. Aktuálně koncertuje s Triem Triniti a vokálním souborem Dyškanti, vyučuje zpěv na ZUŠ Ledenice a vede spolek Hudbou z nudy, kde se specializuje na výuku zpěvu dospělých a na hlasové konzultace a terapie.

trio trinity
 

MgA. Monika Wimberger

(rozená Devátá) vystudovala hru na flétnu na konzervatoři v Pardubicích. Magisterské studium zobcové flétny u Carin van Heerden und Dorothee Oberlinger absolvovala s vyznamenáním v roce 2007 na Univerzitě Mozarteum v Salcburku. Monika absolvovala mistrovské kurzy u Michaela Omana, Paula Leenhoutse, Ashley Solomona a Maurice Stegera. V letech 2005-2015 působila jako profesorka hry na zobcovou flétnu na Konzervatoři v Českých Budějovicích. V současné době vyučuje na hudební škole a gymnáziu v bavorském Landshutu. Spolupracuje se soubory a orchestry, které se zaměřují na interpretaci staré a soudobé hudby. Koncertuje s triem Triniti a od roku 2022 je členkou kvartetu zobcových fléten i Flautisti. Pravidelně působí v porotě soutěže Prima la musica v Rakousku. V roce 2018 vydala v nakladatelství Albatros media knihu pro malé flétnisty pod názvem Škola hry na zobcovou flétnu se skřítkem Toníkem. Druhý díl následoval v roce 2021. Od roku 2022 studuje obor hudební vydavatelství na katedře hudební teorie HAMU v Praze.

trio trinity
 

Jitka Šlechtová

Absolvovala Konzervatoř v Českých Budějovicích ve hře na klavír. Již na Konzervatoři se začala věnovat hře na cembalo. Cembalo jako hlavní obor vystudovala na AMU v Praze ve třídě Prof. Giedré Lukšaité-Mrázkové a v roce 2006 zde ukončila magisterské studium. Účastnila se mnoha mezinárodních kurzů a seminářů vedených předními evropskými specialisty na starou hudbu, a to nejen v sólové hře, ale především ve hře komorní. Právě komorní hře zaměřené na autentickou interpretaci barokní a předbarokní hudby věnuje většinu svých hudebních aktivit. Uplatňuje se také jako hráčka continua v orchestrech. V současné době působí pedagogicky na Konzervatoři v Českých Budějovicích, kde vyučuje cembalo jako hlavní obor a  spolupracuje se třídou zobcových a barokních příčných fléten.

trio trinity
 

Pro pořadatele a zájemnce o koncerty

V našem repertoáru máme programy duchovní hudby a programy s různým tématickým zaměřením: adventní, milostný atd., tedy dle pořadatele a dramaturgie festivalu či koncertu vybereme nejvhodněší repertoár. Pro bližší seznámení s námi a naším hudebním stylem Vám posíláme odkaz na naše YouTube video, abyste si mohli poslechnout náš hudební projev přímo online

Věříme, že naše vystoupení přinese Vašemu publiku jedinečný hudební zážitek a obohatí kulturní nabídku Vašeho koncertního programu. Jsme připraveny spolupracovat s Vámi na organizaci a plánování koncertu tak, aby vyhovoval Vašim požadavkům a očekáváním.

 

Hlasový poradce

Více
 
 

Trio triniti

Více
 
 
 

Harfa

Více
 
 

Zvuková masáž

Více
 
 
 

Hudbou z nudy

Více
 
 
 
MenuMenu